Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest to nowoczesny zabieg, który poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi.

W czasie kontrolowanej mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków korundum. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, w ten sposób ścierają martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, złuszczanie następuje stopniowo warstwa po warstwie. Mikrodermabrazja to zabieg gdzie nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczenia ani powstawania blizn.

Efeky mikrodermabrazji - regeneracja i uelastycznienia skóry, zwiększenie poziomu absorpcji aplikowanych składników aktywnych, stymulacja mikrokrążenia, eliminacja zmian trądzikowych, łojotoku, zaskórników, wzmocnienie zdolności obronnych skóry, wywołanie wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny i powstrzymanie starzenia się skóry.