Mikropigmentacja medyczna

To nie tylko zabiegi, które mają na celu wydobywanie piękna, ale i zabiegi, dzięki którym mamy jedyną możliwość powrotu do normalnego życia.

Dzięki pigmentacji medycznej Long Time Liner możemy pomóc wielu pacjentom. Z wieloma problemami skórnymi spotkałyśmy się w trakcie szkolenia z mikropigmentacji medycznej w Monachium. W Niemczech zabiegi pigmentacji medycznej u osób dotkniętych chorobą są ogólnie dostępne i w całości lub w połowie refundowane przez niemiecką kasę chorych we współpracy z marką LongTimeLiner. Pigmentacja medyczna firmy LongTimeLiner jest ratunkiem dla osób cierpiących na łysienie plackowate (łac. alopetia).

Pigmentacja medyczna u osób chorych na alopetię polega na rekonstrukcji włosów łuku brwiowego, oraz na pigmentacji medycznej powieki górnej i dolnej, które imitują rzęsy. Niezwykle istotne jest dla nas zdecydowanie dotarcie do osób których los lub geny wywierają wpływ na normalne życie.

Pigmentacji medycznej mogą się poddać również osóby w trakcie chemioterapii, kiedy to zanika element naturalnej ramy dla oka, co dodatkowo w kontakcie z lustrem pogłębia depresję uwidaczniając wewnętrzną walkę organizmu z chorobą.

Pigmentacja medyczna jest zbawieniem także dla osób po oparzeniach, z przeszczepami włosów lub skóry (w tym przypadku pigmentacja dotyczy repigmentacji skóry przeszczepionej, aby uzyskać zbliżony odcień do skóry zdrowej), z bielactwem, bliznami, łysieniem plackowatym, przebarwieniami, czy też po operacjach usunięcia piersi - rekonstrukcja otoczki sutka.